Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Dla celów statystycznych możliwe jest również obliczenie wartości indeksu wstecz (aż do 1959 roku). Jedno z historycznych maksimów Handel kontraktami futures i opcjami w Indiach indeks osiągnął 16 lipca 2007 roku – 8105,69 punktów. Poziom ten został przebity w maju 2013 roku podczas trwającej od kilkunastu miesięcy hossy, a następnie w 2018 r., gdy indeks zanotował ponad 13 tysięcy punktów, również podczas hossy na rynkach akcji. Aktualnie indeks notuje spadki od swojego ostatniego maksimum w 2018 roku, sytuując się na poziomie 11 tysięcy punktów.

dax psv

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.

DAX kommt nicht vom Fleck

Ukazuje zmianę wartości akcji 40 największych spółek akcyjnych pod względem kapitalizacji oraz obrotu. Każdej spółce przyznaje się wagę, odpowiednią do jej wielkości. Istotne jest, że bierze się pod uwagę jedynie akcje podlegające obrotowi na giełdzie (ang. free float). Indeksem wynikowym (ang. Performanceindex), https://investdoors.info/ co oznacza, że bierze pod uwagę nie tylko wzrost cen akcji, ale i również wzrost kapitału poprzez wypłatę dywidendy. Główne indeksy amerykańskiego rynku akcji osiągnęły wczoraj najwyższe poziomy od ponad 3 tygodni (S&P 500 +0,34 proc., DJIA +0,64 proc., Nasdaq Composite +0,64 proc.).

dax psv

Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej. DAX (niem. Deutscher Aktienindex) – niemiecki indeks giełdowy https://forexgenerator.net/ największych pod względem udziału w obrotach i kapitalizacji spółek na giełdzie we Frankfurcie nad Menem. Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców. Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.